وب سرویس پرواز «سفر» چیست و چه مزایایی دارد ؟


وب سرویس پرواز «سفر» چیست و چه مزایایی دارد ؟

Responsive image


مادر شرکت دانش بنیان «پیشتازان سفر آسما پاژ»بانام اختصاری «سفر»با تکیه بر دانش فنی و نرم افزاری به عنوان شرکتی دانش بنیان در حوزه فناوری اطلاعات، وب سرویس پروازی طراحی کرده ایم که علاوه بر سهولت کاربری امکان دسترسی به 18 ایرلاین داخلی، ایرلاین های خارجی و دسترسی و رزرو بیش از5 هزار هتل، را فراهم کرده ایم.
ما در شرکت« سفر»به دنبال کمک به  پیشرفت سریع  در دو حوزه صنعت هوانوردی و گردشگری آنلاین هستیم از این رو، وب سرویس پرواز« سفر» خدمات و مزایای ویژه ای  در خود، دارد که قبل از توضیح در موردآن بد نیست در مورد نقش وب سرویس ها و سپس و ب سرویس های پرواز در مقاله ی پیش رو توضیح دهیم.
امروزه همه فرآیند های، تجاری، خدماتی در جهان در حوزه و بستر device ها،  شبکه و اینترنت اتفاق می افتد و صنعت گردشگری و پرواز نیز از این قاعده مستثنی نیست درواقع ازآنجا که بستر اصلی خدمات حوزه گردشگری به خصو ص صنعت هوانوردی در بستر نرم افزاری در حال انجام است، لذا لازم است تا با اصطلاحات این حوزه نظیر وب سرویس پرواز، آشنا شویم.   
 قبل از اینکه در نوشتار زیر به طور کامل به مبحث تخصصی وب سرویس پرواز اشاره کنیم لازم است تا درمورد وب سرویس ها و نقش آنها در توسعه زیر ساخت های آنلاین به خصوص ارتباط آنها با شبکه سازی و پردازش اطلاعات  بپردازیم  و بعد در مورد وب سرویس پرواز توضیح دهیم.

وب سرویس چیست ؟
بارشد تکنو لوژی های نرم افزاری و فرآیند ارتباطات در جهان، فناوری جدیدی در عرصه رشد کسب و کارها اضافه شده است که افراد از طریق آن می توانند تمام امور خود در عرصه ی معادلات ، تحلیل داده ها و پردازش را در بستر کامپیوتر ها و اینترنت انجام دهند.
وب سرویس  ها یا  هاapi ، از جمله ی این تکنو لوژی هاست، وب سرویس ها  در واقع برنامه ها یا سرویس هایی هستند که به شکل زبان مشترک در حوزه برنامه نویسی شناخته می شوند و می توانند به طور همزمان چند خدمت را انجام دهند ، وب سرویس ها ، در واقع از طریق پروتکل های تحت  وب در خدمت شما هستند است و می توانند خدماتی که شما می خواهید را به صورت نمایشی از یک فرایند که شما باید برای اجرای آن مدت ها زمان می گذاشتید را در مدت زمان کوتاه و گاه در عرض چند ثانیه به شما نشان دهند.
شکل کار وب سرویس ها عموما به این صورت است که دستورات را به صورت متنی از کلاینت ها گرفته و بعد از طی فرایندی از الگوریتم ها و تابع ها آن را  اجرا و در قالب یک نتیجه ی دوباره به کلاینت مورد نظر ارسال می کند. 
در تعریف کلاینت نیز باید گفت، کامپیوتر یا سیستمی که تقاضایی  را از یک سرو داردکه در اصطلاح به آن مشتری هم  می گویند.
وب سرویس ها تکنولوژی هستند که  با توجه به پایه ریزی بر اساس XML امکان استفاده مشترک در تمام زبان های برنامه نویسی را دارند و نیازی نیست برای استفاده از آن ها از زبان برنامه نویسی دیگری مانند «پایتون» استفاده کنید.
پایتون نیز یک «زبان همه‌منظوره ساخته و توسعه داده شده است که می‌توان از آن برای هر کاری، از تحلیل داده (Data Analysis) گرفته تا اجرای بازی های کامپیوتری استفاده کرد .
در واقع وب سرویس ها تکنولوژی هایی هستند که انجام امور از شکل دستی و کند را به شکل نرم افزاری و با سرعت و شتاب بیشتر در می آورند، لذا، استفاده از وب سرویس ها به دلیل اینکه نیاز به تخصص ویژه برنامه نویسی  ندارند، مورد توجه قرار گرفته  است و باعث شده تا کسب و کار ها علاوه بر توجه به آن از کارکنان خود بخواهند از وب سرویس ها استفاده کنند.
نکته قابل اهمیت دیگر در مورد وب سرویس ها این است که وب سرویس ها  در واقع یک زبان برنامه نویسی مشترک هستند، که برای هر مدلی از کسب و کار یا خدمتی به طور جداگانه قابل تعریف و قابل شخصی سازی شدن هستند که باید این فرآیند توسط طراحان و متخصصان حوزه برنامه نویسی و نرم افزاری،  انجام شود.
وب سرویس پرواز چیست ؟
همانطور که در بالا اشاره شد وب سرویس ها شکل جدیدی از تکنولوژی هستند که به کمک کسب و کارها آمده اند تا فرآیند اجرا برای آنها تسریع و عملیاتی ترشود .
در حوزه ی صنعت گردشگری نیز با توجه به اینکه بسیاری از امور در بستر آنلاین و نرم افزاری در حال انجام است شرکت های هواپیمایی یا همان ایرلاین ها و آژانس های هواپیمایی نیز، از طریق بستر آنلاین نظیر وب سرویس پروازخدمات فروش بلیط هواپیما ها و نمایش پروازهای خود را انجام می دهند.
در واقع به دلیل اینکه مسافران و مشتریان امروزه ترجیح میدهند که خرید بلیط هواپیما خود را به صورت آنلاین و غیر حضوری انجام دهند، آژانس های هواپیمایی و ایرلاین ها نیزشرایطی فراهم کرده اند که امکان دسترسی به لیست پرواز ها و فروش بلیط هواپیمای آنها در قالب وب سرویس پرواز انجام شود.
وب سرویس های پرواز سرویس هایی هستند که به طور ویژه برای ایرلاین ها و آژانس های هواپیمایی تعریف شده اند، تا بتوانند علاوه بر امکان دسترسی به اطلاعات، امکان فروش خدمات خود به مسافران و مشتریان را نیز داشته باشند.

درواقع یک آژانس هواپیمایی و یا شرکت خدمات مسافرتی، برای اینکه  بتواند به لیست پرواز های هر یک از ایرلاین ها چه داخلی و چه خارجی دسترسی داشته باشدنیاز به وب سرویس پرواز آن ایرلاین دارد  این فرایند خود باعث می شود تا آنها وب سرویس های مختلفی را دسترسی داشته باشند.

در واقع شما اگر، صاحب یک آژانس هواپیمایی باشید، برای اینکه بتوانید به لیست پرواز های هر یک از ایرلاین ها دسترسی داشته باشید نیاز به وب سرویس پرواز آن ایرلاین دارید، از سوی دیگر اگر بخواهید کار فروش بلیط هواپیما توسط آژانس هواپیمایی شما انجام شود، نیاز به و بسایت وهم به وب سرویس پرواز، وب سرویس فروش بلیط هواپیما به صورت جداگانه دارید که دسترسی به هر کدام از آنها نیاز به مجوز ها و فرآیند های فنی مختلفی دارد که برای شما مقرون به صرفه نخواهد بود .
در عین حال اگر شما سطح دسترسی هایتان به گونه ای باشد که به لیست کاملی از پرواز های داخلی، خارجی و چارتری، دسترسی نداشته باشید نمی توانید نیاز مشتری های خود در حوزه پرواز را پاسخگو باشید و آنها برای خرید بلیط هواپیمای خود مجبور می شوند به سراغ آژانس های هواپیمایی دیگر بروند.
به طور ساده تر اگر بخواهیم بیان کنیم باید گفت: وب سرویس پرواز انواع مختلفی دارند و شامل: وب سرویس جامع رزواسیون، وب سرویس فروش بلیط هواپیما داخلی، وب سرویس فروش هواپیما خارجی وب سرویس فروش هواپیما چارتری، وب سرویس فروش آنلاین بلیط هواپیما می شود.
شما با یک وب سرویس پرواز می توانید از میان لیست مسافران، مسافری را با مشخصات خاصی جستجو نمایید. قابلیت جستجو با تاریخ و مسیر های پروازی نیز وجود دارد. شما می توانید در یک بازه زمانی مشخصی، ایرلاینی را از فهرست فروش خود حذف نمایید.
درواقع یک وب سرویس پرواز بسته به اینکه چه خدماتی برای آن تعریف شده است کارکردهای متفاوتی دارد و وب سرویس ها ی پرواز در حوزه صنعت گردشگری آمده اند تا صنعت گردشگری آنلاین را توسعه دهند .
ما در «شرکت پیشتازان سفر» وب سرویس پروازی ارائه می دهیم که سطح دسترسی های مختلفی را برای آژانس های هواپیمایی ایجاد می نماید .
وب سرویس پروزا سفر، با هدف سهولت سطح دسترسی برای آژانس های هواپیمایی در شرکت سفر تنظیم شده است تا آژانس هواپیمایی دیگرلازم نباشد برای دسترسی به سطح پروازهای مختلف  نظیر داخلی، خارجی و چارتری وب سرویس هر ایرلاینی را جداگانه تهیه نماید. 
از این رو شما تنها با استفاده از وب سرویس پرواز شرکت سفر، میتوانید، علاوه بر سطح دسترسی به پرواز ایرلاین ها، آژانس های soures و ریسیلرها نیز دسترسی داشته باشید.با این شرایط شما به قیمت ها، کلاس نرخی ها، مختلفی دسترسی خواهید داشت و نیاز مسافر و مشتری خود برای پروازبه هر مقصدی را پاسخگو خواهید بود.
از دیگر مزایای وب سرویس  پرواز شرکت سفر سهولت استفاده از آن است که پیچیدگی های سایر وب سرویس های پرواز  مشابه را ندارد وبا پشتیبانی 24 ساعت خود پاسخگوی نیاز شما در هر بخش خواهد بود .
 شرکت سفر با هدف رهبری صنعت گردشگری آنلاین کشور و بومی سازی بسیاری از نرم افزارهای صنعت هوانوردی تلاش کرده است وب سرویس پروازی ارائه دهد تا علاوه بر اینکه خدمات مختلف حوزه گردشگری آنلاین در آن پاسخگویی شده باشد سرعت و فضای امنی برای اطلاعات و داده ها ی هریک از سیستم های پرواز آژانس های هواپیمایی و کابران آن فراهم نماید تا اطلاعات آنها کاملا محرمانه و غیر قابل دسترس برای همه باشد. 


مقالات مرتبط

وب سرویس پرواز «سفر» چیست و چه مزایایی دارد ؟

وب سرویس های پرواز سرویس هایی هستند که به طور ویژه برای ایرلاین ها و آژانس های هواپیمایی تعریف شده اند، تا بتوانند علاوه بر امکان دسترسی به اطلاعات، امکان فروش خدمات خود به مسافران و مشتریان را نیز داشته باشند.

ادامه مطلب
«سفر» ارائه دهنده ی راهکار های نوین و عملیاتی در حوزه صنعت هوانوردی و گردشگری

شرکت دانش بنیان «پیشتازان سفرآسمان پاژ» ، بانام اختصاری« سفر»، در شهریور 1394 با هدف ارائه را هکار های نوین و عملیاتی در حوزه صنعت هوانوردی و گردشگری فعالیت خود را با شعار پیشرفت سریع آغاز کرد، تا بتواند با تیکه بر فناوری های نوین با استفاده از نیرو های متخصص حوزه نرم افزاری و برنامه نویسی برای اولین باردر کشور بزرگترین نرم افزارهای حوزه صنعت هوانوردی و گردشگری، را بومی سازی و اجرا نماید .

ادامه مطلب
×