CARGO مدیریت بار


CARGO مدیریت بار

Responsive image

مدیریت بار CARGO

کارگو هوایی چیست؟

به مجموعه اقداماتی که جهت حمل بار هوایی انجام می‌شود کارگو هوایی می‌گویند. این نوع حمل در قالب کارگو بار‌تجاری و کارگو بار‌مسافر می باشد. این اقدامات می‌تواند برای بارهای ورودی به کشور و بارهای خروجی از کشور باشد که برای بارهای خروجی از کشور این اقدامات توسط کارگو فرودگاه امام خمینی یا پایانه هوشمند صادرات انجام می‌شود.

هزینه ارسال بار که بعضاً به اشتباه آن را هزینه کارگو نیز آن را می‌شناسند برای هر مسیر و هر وزنی متفاوت است. ممکن است شما کارگو‌‌ ایی از آلمان به ایران داشته باشید که هزینه کارگو هوایی این کالا بسته به ایرلاین، ابعاد و وزن آن متغیر باشد.

خدمات رزرواسیون پرواز های کارگو

خدمات بار کارگو با استفاده از ناوگان پروازی کارگو با ساختار عمومی و حمل اشیاء گران‌بها در مسیرهای داخلی و خارجی با تکیه بر شبکۀ گسترده هوایی خود و بهره گیری از تعداد بی‌شماری پرواز، از مبادی پروازی داخلی به مقاصد خارجی و به تناسب تعدادی پرواز از مبادی خارجی به مقاصد داخلی، از قابلیت تحویل بار در کوتاهترین زمان ممکن برخوردار می‌باشد. در پروازهای داخلی و خارجی حداکثر بار مجاز در کلاس پروازی اکونومی 20 کیلوگرم و در کلاس تجاری 25 کیلوگرم است لذا اضافه بار مسافران از طريق صدور بارنامه به مقاصد داخلي ارسال می گردد همچنین افرادي كه مسافر نيستند اما قصد ارسال بار به مقاصد داخلي و خارجی دارند نیز مي توانند از طریق خدمات بار هواپیمایی، نسبت به ارسال بار خود اقدام نمایند

مراحل ارسال بار بصورت هوایی

در قسمت کارگو محموله توسط کارکنان پذیرش رویت می‌گردد و پس از تأیید قابلیت حمل محموله با هواپیما و بسته‌بندی مناسب فرم اظهارنامه با قید ارزش کالا توسط مشتری پر می گردد. در مرحله بعد محموله توسط قسمت حراست چک و با تأیید نهایی واحد حراست بارنامه صادر می‌گردد و تگ بار به محموله الصاق می گردد. بارنامه پس از صدور به منظور بررسي نهايي به مشتري ارايه مي شود. صدور بارنامه انعقاد قراردادي است ما بين فرستنده کالا و شركت حمل كننده که مسووليت هايي را براي فرستنده و تعهد هايي را براي شركت حمل كننده ايجاد مي نمايد.

در محموله های صادراتی پس از چك محموله اجازه ورود بار به محوطه ترمينال بار صادر مي‌گردد که با ارائه برگه گمرك به واحد حراست بار، فرستنده مي تواند بار خود را به سالن پذيرش منتقل نمايد که در اين قسمت ابتدا بسته ها توسط واحد پذيرش بار وزن مي شوند. بعد از دريافت برگه توزين، ارزياب گمرك، بار را از جهت قوانين گمركي بازرسي مي نمايد. در صورت عدم ممنوعيت، بار به واحد بسته بندي منتقل مي شود. لازم به ذكر است برخي از اين ممنوعيت ها در فرم اظهارنامه گمرك قيد شده است و بعضي از كالاها نيز براي صادرات نياز به برخي از مجوزهاي خاص دارند. پس از بسته‌بندي، بار توسط واحد پذيرش، پذيرفته مي‌شود و برگه اي در اين خصوص صادر مي‌شود كه در آن اطلاعاتي از قبيل وزن بار، مقصد، ابعاد بسته ها و... درج شده است. پس از صدور اين برگه، پته سبز گمركي هم توسط واحد گمرك صادر مي‌شود. فرستنده با در دست داشتن نسخه پذيرش و پته گمركي به واحد فروش بار مراجعه مي نمايد. واحد فروش بار با توجه به اطلاعات درج شده در نسخه پذيرش و پته گمركي طبق قوانين مربوطه بارنامه را صادر مي نمايد. در اين مرحله فرستنده بايد بارنامه صادر شده را بررسي و پس از حصول اطمينان از صحت اطلاعات مندرج، آن را امضا كند. صدور بارنامه بيان‌گر قراردادي مابين فرستنده و شركت حمل كننده خواهد بود و مسئوليت هايي براي فرستنده و تعهدهايي براي شركت حمل كننده در‌بر‌ خواهد داشت. با صدور بارنامه، به تعداد بسته ها «تگ» بار چاپ و به فرستنده ارايه مي شود و فرستنده با در دست داشتن رسيد بارنامه خود و تگ ها به سالن پذيرش كه بسته هايش در آنجا قرار دارد باز مي گردد و با مراجعه به نماينده فروش بار ، تگ را به روي بار الصاق مي نمايد. مجموعه برای تکریم کاربران خود در صورت نیاز امکان تحویل بار در منزل و یا محل کار یا انبار کاربر را دارا می باشد.

هواپیمایی سپهران در تلاش است بتواند بهترین خدمات را در زمینه پرواز و خدمات کارگو به کاربران خود ارائه نماید. شما می توانید برای دریافت خدمات بهتر با کارشناسان ما در تماس باشید و از مشاوره رایگان مجموعه بهره مند گردید.

هواپیمایی سپهران همواره سیاست ارائه بهترین خدمات را برای مسافران و حمل بار خود در پرواز های داخلی و خارجی ارائه می نماید.

مزایای ارسال بار هوایی

• سریعترین سرویس حمل و نقل موجود برای ارسال بار به کشورهای مختلف

• حمل و نقل ایمن به دلیل اقدامات شدید امنیتی در فرودگاه ها

• امکان پیگیری آنلاین وضعیت بار و محموله بعد از ارسال بار به خارج از کشور

• ترخیص کالا از گمرک سریعتر است زیرا بار هوایی به سرعت تخلیه می شود

• انجام کلیه امور بسته بندی در محل، تخلیه و بارگیری و سایر خدمات جانبی مورد نیاز مشتری

• حمل و نقل و فریت بار، با بهترین بسته بندی برای جلوگیری از صدمات احتمالی

• قرارداد با بیمه های باربری و ایجاد شرایطی ایمن برای حمل و نقل کالا

• زمان ارسال بار هوایی نیز بنا بر حجم بار و مقصد با پیامک به شما اطلاع داده می‌شود تا بتوانید با خیال آسوده برنامه ریزی نمایید.

معایب ارسال بار از طریق هوایی

• هزینه حمل و نقل هوایی بیشتر از سایر خدمات حمل و نقل است

• برای حمل کالاهای سبک و ارزان قیمت مقرون به صرفه نیست

• حمل و نقل هوایی سازگاری کمتری با محیط زیست دارد ؛ زیرا حمل و نقل هوایی دارای انتشار کربن بالا است

• امکان حمل همه کالاها از طریق هواپیما وجود ندارد

شرکت معتبر برای ارسال هوایی بار یا فریت بار کجاست ؟

در نهایت اگر تصمیم گرفتید از خدمات ارسال هوایی بار یا فریت بار استفاده کنید، لازم است یک شرکت معتبر و حرفه ای در این زمینه را پیدا کنید تا خیالتان از بابت بسته بندی محموله، ارسال ایمن و بدون آسیب محموله و مقرون به صرفه بودن هزینه فریت بار مطمئن باشد. شرکت هواپیمایی سپهران یکی از شرکت های معتبر در زمینه حمل و نقل بین المللی است که ارسال هوایی بار یا فریت بار را به بهترین شکل ممکن انجام می دهد .

خلاصه مطلب :

ارسال بار هوایی خارجی یا فریت بار یک روش ایمن، سریع و مطمئن برای ارسال کردن وسایل، کالا و محموله های شخصی به سایر کشورهای دنیاست. هزینه استفاده از این روش نسبت به حمل بار اضافه در هواپیماهای مسافربری بسیار کمتر بوده و این اطمینان به شما داده می شود که محموله مورد نظر شما بعد از بسته بندی عالی، با امنیت کامل به کشور مقصد ارسال خواهد شد.

مدیریت باربری / پست هوایی Air Cargo Management System

در سایت پشتیبان سفر پاژ (سفر) تمامی آژانس ها می‌توانند با وارد کردن نام کاربری و کلمه عبور خود وارد سیستم شوند و اقدام به صدور بارنامه کنند، همچنین رهگیری و گزارشات به صورت متمرکز انجام می‌شود و رهگیری مرسوله ها به مراتب آسان تر خواهد بود و سیستم در صدور و محاسبه قیمت دستیار کارمندان بوده و درصد اشتباه را کاهش داده. همچنین سیستم ارسال پیامک در این سیستم از تماس های زمان‌گیر با گیرنده جلوگیری می‌کند و همچنین مشتریان در هر لحظه می‌توانند از ارسال پیامک از وضعیت بسته خود مطلع شوند. این وب سرویس از طریق اینترنت اطلاعات سرور مرکزی و سرور شعب را برای یکدیگر انتقال می دهند.

و در پایان تمامی آژانس ایرلاین های مختلف در صورت تمایل به اکتیو نمودن این بخش به باقی فعالیت هایشان میتوانند با مراجعه به شرکت سفر و بستن قرارداد از مزایای پشتیبانی این شرکت استفاده نمایند.


مقالات مرتبط

رزرو آنلاین و آفلاین هتل

پیشتازان سفر امکان رزرو بالغ بر 5000 هتل داخلی و خارجی

ادامه مطلب
SSR سیستم ارائه خدمات به مسافران

تمام خدمات خاصی که مسافر در فرودگاه مبدأ یا در فرودگاه مقصد ...

ادامه مطلب
CARGO مدیریت بار

کارگو هوایی چیست؟ به مجموعه اقداماتی که جهت حمل بار هوایی ...

ادامه مطلب
×