catering Automation اتوماسیون کترینگ


catering Automation اتوماسیون کترینگ

Responsive image

اتوماسیون کترینگ supplier, catering Automation

امروزه واژه کترینگ (catering) واژه چنان نا آشنایی برای ما نیست. تاریخچه کترینگ به آغاز استفاده از هواپیماهای مسافربری بر میگردد.

در کترینگ هواپیمایی، مسافران با توجه به مسافت پرواز، کلاس پرواز و موارد دیگر مورد پذیرایی توسط مهمانداران هواپیمایی قرار می‌گیرند.

خود کلمه کترینگ در زبان انگلیسی (Catering) به طور کلی معرف صنعت آماده سازی و تهیه و طبخ نوشیدنی و غذا در محلی مشخص و سرو غذا در محلی دیگر جهت پذیرایی می باشد.

تلاش های مقدماتی در صنعت catering کترینگ از دهه ۱۹۲۰ آغاز شده است که موضوع آن خوراکی های درون پروازی است، اما نخستین آشپزخانه ای که برای تهیه خوراکی های درون پروازی بوجود آمده است، در سال ۱۹۳۶ توسط خطوط هوایی امریکا ایجاد شده و محتویات آن بطور معمول شامل گوشت (اکثرا گوشت مرغ یا گوشت قرمز گاو و گوساله)، یک نوع سالاد یا سبزی، کمی نان و یک دسر شیرینی و شکلات بود.

در برخی از کترینگ های هواپیمایی مسئول تامین خوراکی ها معمولاً یک غذای جانشین از قبیل غذای طبخ شده یا غذای ویژه دین کلیمی ها، مسلمانان و گیاهخواران نیز تهیه می‌کنند. البته این غذاها باید از قبل و برخی اوقات هنگام خرید بلیط سفارش داده شوند.

کترینگ به عنوان یک صنعت غذایی از حدود سال ۱۸۲۰ میلادی در امریکا، توسط امریکایی های افریقایی تبار رشد و نمو پیدا کرد و به عنوان صنعت سودآور غذایی توسعه پیدا کرد، پس از آن در حدود سالهای ۱۹۳۰ میلادی موسسات دولتی در اتحاد جماهیر شوروی با منوهای ساده شروع به توسعه موسسات دولتی پذیرایی به عنوان بخشی از سیاست های اشتراک منابع خود کردند، به تدریج با توسعه صنعت غذا، از حدود سال ۱۹۶۰ میلادی غذاخوردن در کترینگ های دولتی و پذیرایی فراگیرتر شد.

در اکثر کترینگ ها بویژه در کترینگ هواپیمایی تولیدات غذایی بصورت وکیوم و در ظروف یکبار مصرف آماده و تهیه می‌شوند.

سطح کیفیت خدماتی که در طول پرواز به مسافران ارائه می شود، یکی از مواردی است که در سال های اخیر به عنوان یک عامل رقابت بین شرکت های هواپیمایی مختلف تبدیل شده است. با وجود اینکه به نظر برخی از افراد غذای هواپیما اهمیت زیادی ندارد، اما باید بدانید که سرویس کترینگی که هواپیما در اختیار شما قرار می‌دهد باید به اندازه هزینه ای که از شما دریافت کرده است با کیفیت باشد. بنابراین اگر می‌خواهید در مورد غذاهای هواپیما اطلاعات بیشتری داشته باشید، در این مقاله از پشتیبان سفر پاژ همراه ما باشید.

امروزه با پیشرفت علم و تکنولوژی در صنعت مهندسی کامپیوتر و طراحی سایت، شرکت پشتیبان سفر پاژ به عنوان اولین شرکت در ایران، تصمیم به ایجاد طراحی اتوماسیون کترینگ هوایی گرفته است.

این افزونه قابلیت رزرو غذای مورد علاقه خود، با توجه به ایرلاین و کلاس پروازی انتخابی تان برای شما ایجاد می‌کند و می‌توانید با خیالی مطمئن که غذا مورد علاقه تان است به سفر بپردازید.

مزایای به کارگیری اتوماسیون کترینگ هواپیمایی

انتظار می‌رود به کارگیری فن‌آوری‌های نوآورانه‌ای همچون اتوماسیون کترینگ در جهت سرعت بخشیدن به روند دریافت و صرف غذا در ساعات مختلف و در نتیجه بهبود عملکرد مهمانداران پرواز و پذیرایی ایده‌آل از مسافران نقش مهمی را ایفا کند. اغلب مدیران هنگام اجرای فناوری‌های جدید نظیر اتوماسیون سلف سرویس مردد هستند، زیرا در مورد موفقیت این فناوری جدید خود مطمئئن نیستند، اما باید گفت راه‌اندازی یک اتوماسیون کترینگ پیشرفته در ایرلاین می‌تواند مزایای زیادی را برای مدیریت به همراه داشته باشد.

برخی از این مزایا عبارتند از:

• کارهای دستی به میزان قابل توجهی کاهش می‌یابد و در نتیجه باعث کاهش خطاهای انسانی و عملکرد سریع تر می‌شود.

• با کاهش کارهای دستی، نیروی انسانی کمتری نیز احتیاج خواهد بود، در نتیجه مدیر ایرلاین حقوق کمتری پرداخت خواهد کرد.

• راه اندازی این سیستم مدیران را قادر می سازد تا امور آشپزخانه را به طور کاملاً دقیق کنترل نمایند که در نتیجه آن از سوءاستفاده های احتمالی جلوگیری خواهد شد.

• با مدیریت بخش غذاخوری ایرلاین و به دست آوردن تعداد دقیق سفارشات غذا در هر روز، در منابع مالی مورد نیاز برای تهیه مواد اولیه غذاها نیز صرفه جویی خواهد شد.

• تسهیل پرداخت و امکان پرداخت به صورت الکترونیک برای کاربران

• پیاده سازی این سیستم منجر به افزایش نظم و سرعت در دریافت غذا توسط پرسنل خواهد شد.

اتصال به سیستم حسابداری

یکی دیگر از ماژول های پرکاربرد اتوماسیون کترینگ، مدیریت حسابداری این بخش است که بخش مهمی از وظایف حسابداری کترینگ را به صورت اتوماتیک و بدون اشتباه به انجام می‌¬رساند.

امکان شارژ پنل کاربری

در مورد مانده اعتبار و شارژ نیز در اتوماسیون کترینگ امکانات کاربردی زیادی وجود دارد.

• امکان تعریف انواع قوانین شارژ اعتبار برای کاربران بر اساس روزهای ماه یا مقدار استفاده از پروازهای هوایی و…

• قابلیت افزایش و کاهش اعتبار به صورت دستی

• امکان صفر کردن مانده اعتبار و استرداد مبالغ مانده به کارت اعتباری کاربر


مقالات مرتبط

رزرو آنلاین و آفلاین هتل

پیشتازان سفر امکان رزرو بالغ بر 5000 هتل داخلی و خارجی

ادامه مطلب
SSR سیستم ارائه خدمات به مسافران

تمام خدمات خاصی که مسافر در فرودگاه مبدأ یا در فرودگاه مقصد ...

ادامه مطلب
CARGO مدیریت بار

کارگو هوایی چیست؟ به مجموعه اقداماتی که جهت حمل بار هوایی ...

ادامه مطلب
×